تعمیر کولر گازی سامسونگ

رایج ترین مشکلات کولر گازی سامسونگ

0 ۴,۹۸۱

هنگامی که سیستم تهویه مطبوع به طور ناگهانی خاموش می شود، می تواند یا یک زنگ خطر برای ایراد اساسی باشد یا یک مشکل ساده مانند قطعی مدار. در حالی که تعمیر سیستم تهویه مطبوع باید توسط یک تکنسین حرفه ای انجام شود، اما برخی مشکلات ساده وجود دارد که به راحتی توسط صاحب خانه برطرف می شوند. در اینجا راهنمای تعمیر کولر گازی سامسونگ را گردآوری کرده ایم تا به شما در حل مشکلات رایج کولر گازی کمک کنیم.

راهنمای تعمیر کولر گازی سامسونگ

توجه به این نکته مهم است که بسیاری از مشکلات رایج در سیستم های تهویه مطبوع به دلیل نگهداری نادرست ایجاد می شود. برای جلوگیری از هرگونه مشکل در آینده، توصیه می کنیم که یک برنامه نگهداری سالانه برای سیستمهای گرمایشی و سرمایشی خود در نظر بگیرید. با سرویس منظم، سیستم شما دوام بیشتری خواهد داشت، کارآمدتر عمل می کند و در درازمدت در صورتحساب انرژی صرفه جویی خواهد کرد. مطالعه راهنمای نگهداری اسپلیت به شما پیشنهاد می شود.

کولر گازی روشن نمی شود

اگر کولر گازی روشن نمی شود، ابتدا قسمت بیرونی دستگاه را چک کنید تا مشخص شود که کندانسور در حال کار کردن است یا خیر.

سپس بررسی کنید که آیا منبع تغذیه و فیوز سالم است و یا قطعی در مدار وجود نداشته باشد.

اطمینان حاصل کنید ترموستات دستگاه به درستی تنظیم شده است. ترموستات را 5 تا 10 درجه پایین آورده و ببینید که آیا این مشکل شما را برطرف می کند، مطمئن شوید که ترموستات خنک شده است. بسیاری از مشکلات کولر گازی از ترموستات است و می توانید با خواندن کتابچه راهنما در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید.

اگر کولر هنوز روشن نمی شود یا سیم پیچ آن یخ زده است، یا ممکن است در موتور یا کمپرسور خود مشکلی داشته باشید و برای تعمیر آن نیاز به تماس با یک متخصص دارید.

هوای کولر گازی خنک نیست

اگر سیستم تهویه هوا روشن شود و ترموستات به درستی تنظیم شده اما سیستم شما خنک نمی شود، ممکن است کندانسور هوا کثیف یا مسدود شده باشد. اولین قدم اینست که قسمت خارجی کولر را بررسی کنید و اطراف آن را از هر گونه کثیفی که مانع گردش هوا می شود، پاک کنید.

پس از آن فیلتر را بررسی کنید. در اغلب موارد علت خنک نشدن کولر کثیفی فیلتر است که باعث محدود شدن جریان هوا به سیم پیچ اواپراتور و یخ زدگی کویل می شود. اگر در خانه حیوان نگهداری می کنید، به دلیل موی حیوانات تعویض کردن فیلتر را زود به زود انجام دهید.

اگر کولر شما هنوز هم خنک نمی کند، ممکن است در کمپرسور یا مبرد آن مشکل وجود داشته باشد و نیاز به تماس با یک متخصص دارید.

تعمیر کولر گازی سامسونگ
تعمیر کولر گازی سامسونگ

کولر گازی به اندازه کافی خانه را خنک نمی کند

اگر سیستم تهویه مطبوع به درستی تنظیم نشده باشد، خانه شما مطابق با استانداردها خنک نخواهد شد، البته ممکن است کولرتان متناسب با اندازه خانه نباشد.

به خاطر داشته باشید که کولر گازی باید به اندازه ای باشد تا در روز گرم تابستانی خانه شما خنک شود. در کل سیستم باید بتواند اختلاف دمای 20 تا 25 درجه ای بین دمای بیرون و داخل ساختمان ایجاد کند.

اگر در یک روز تابستان عادی، کولر گازی نتواند گرمای خانه را از پای درآورد، ممکن است کویل یخ زده باشد. در صورت مشاهده یخ در قسمت بیرونی کولر، آن را خاموش کنید و با یک متخصص تماس بگیرید.

کولر گازی نشتی دارد

در مورد نشتی چند حالت ممکن است ایجاد وجود داشته باشد.

به داخل نشتی دارد: برای جلوگیری از صدمه زدن به کولر، سیستم را خاموش کنید. خط تخلیه میعانات کولر ممکن است مسدود شده باشد و باعث برگشت آب به داخل آن شود.

به بیرون نشتی دارد: در روزهای گرم یا مرطوب، ممکن است کمی گودال آب زیر واحد کندانسور خود ببینید. در هوای گرم و مرطوب، این نرمال است. در هوای 60 درجه یا کمتر، تهویه هوا می تواند منجمد شود و باعث شود در هنگام ذوب یخ، نشت کند و این نیز طبیعی است. در شرایط دیگر سعی کنید فیلترهای هوا را تمیز یا تعویض کنید. اگر مشکل برطرف نشد، ممکن است در لوله تخلیه انسداد وجود داشته باشد. در اینصورت باید با تعمیرکار تماس بگیرید.

کولر در هنگام خاموش نشتی دارد: نشتی در هنگام خاموشی ممکن است به دلیل یک فیلتر کثیف باشد. اگر تمیز یا تعویض کردن فیلتر مشکل را حل نکرد، سیستم را خاموش کنید و با تعمیرکار مجاز تماس بگیرید.

فن کولر کار نمی کند

اگر فن داخلی کار نمی کند، ابتدا چک کنید تا مطمئن شوید چیزی به آن گیر نکرده باشد. پس از آن فیلتر هوا را بررسی کنید. اگر کثیف شده باشد آن را تعویض کنید. اگر یخ زدگی روی سیم پیچ و خطوط مبرد وجود دارد، اجازه دهید یخ ذوب شود. اگر مشکل حل نشد با متخصص تماس بگیرید.

در صورتی که فن خارجی کار نکند، کثیفی یا زنگ زدگی ممکن است مانع حرکت آن شده باشد. در صورت رفع نشدن مشکل، نیاز به تعمیر یا تعویض موتور فن دارید.

چرا کمک چی را برای تعمیر کولرگازی سامسونگ انتخاب کنیم؟

برای تعمیر کولرگازی حتما از تعمیرکاران با تجربه کمک بگیرید. اگر دستگاه تان هنوز هم تحت ضمانت است، برای صرفه جویی در هزینه با نمایندگان مجاز تماس بگیرید. کمک چی دارای کادری آموزش دیده و با تجربه است که آشنایی کامل با محصولات سامسونگ دارند. هزینه تعمیر کولر گازی سامسونگ ثابت بوده و طبق تعرفه محاسبه می شود.

برخی ایرادات که در بالا ذکر شد را می توانید شخصا برطرف کنید اما اگر در مورد تعمیر کولر گازی سامسونگ نیاز به نظر متخصص دارید، با کارشناسان تعمیر لوازم خانگی کمک چی تماس بگیرید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02191303337