مرور رده

تعمیر اجاق گاز آریته

شرکت آریته یکی از تولید کنندگان لوازم خانگی است که فعالیت خود را از سال ۱۹۶۴ آغاز کرد. اجاق گاز آریته جزو محصولات تولیدی این شرکت است که زیبایی و نوآوری در طراحی آن کاملا به چشم می‌آید.

این اجاق گازها در طرح‌ها و مدل‌های متفاوت تولید می‌شود و مدام در حال به‌روز شدن است بنابراین توانسته است نیاز افراد را با سلیقه‌ها و کارایی متفاوت برطرف کند.
اما تمام این ویژگی‌های مثبت باعث نمی‌شود که اجاق گاز آریته نیاز به تعمیر و نگهداری نداشته باشد. در این مطلب سعی کردیم مشکلات احتمالی که ممکن است برای اجاق گاز آریته به وجود بیاید را با ساده‌ترین زبان برای شما بیان کنیم.

تعمیر اجاق گاز آریته

مشکلاتی که شما را نیازمند تعمیر اجاق گاز آریته می کند

چرا شعله اجاق گاز آریته خیلی داغ است؟

زمانی که شعله بسیار داغ باشد می‌تواند مشکلات زیادی را برای اجاق گاز به وجود آورد. اگر دسته‌های ولوم از جنس پلاستیک باشد داغ شدن بیش از حد شعله می‌تواند باعث آب شدن این دسته‌ها شود یا اگر از جنس استیل باشد، برای دست زدن به آن باید از دستمال استفاده کرد.

بنابراین باید سریعا این مشکل را رفع کرد. برای برطرف کردن این مشکل لازم است ترموستات را تعویض کرد زیرا زمانی این مشکل به وجود می‌آید که ترموسات شکسته باشد.

چرا اجاق گاز آریته جرقه نمی‌زند؟

زمانی که با این مشکل مواجه می‌شوید، اولین قطعه‌ای که باید درستی آن را بررسی کنید ترانس است. اگر ترانس خراب شود، جرقه نیز تولید نمی‌شود که برای رفع آن باید ترانس جرقه را تعویض کرد.

علاوه بر مشکلات مربوط ترانس می‌توان به دلایلی مانند خرابی کلید جرقه، شکسته شدن چینی جرقه و قطعی سیم‌ها اشاره کرد.

چرا شعله اجاق گاز آریته سر و صدا می‌کند؟

وجود شعله آبی و آرام سوختن شعله یکی از نشانه‌های سالم بودن اجاق گاز است. اگر شعله با سر و صدای زیادی می‌سوزد، باید نسبت وجود هوا و گاز را در شاتر اجاق گازتان بررسی کنید. اگر مقدار هوا از میزان اندازه استاندارد خود بیشتر به مشعل برسد این مشکل برای اجاق گاز شما به وجود می‌آید.

تعمیر اجاق گاز آریته

تعمیرات اجاق گاز آریته را به ما بسپارید

کمک چی متخصص تعمیر

چرا اجاق گاز آریته گرم نمی شود؟

جواب این پاسخ بستگی به نوع فری است که استفاده می‌کنید. اگر از فرهای برقی استفاده می‌کنید باید از درستی سنسور دما در فر اطمینان حاصل کنید.

برای هر سنسور حرارتی یک میزان مقاومت مشخصی تعریف شده است که در صورت بروز مشکل برای سنسور این مقاومت به طرز چشمگیری کاهش پیدا می‌کند و فر به دمای استاندارد نمی‌رسد.

قطعه دیگری که در فرهای برقی باید سالم بودن آن را بررسی کرد المنت حرارتی است که در فر مانند یک ترموسات عمل می‌کند.

یکی از نشانه‌های سالم بودن المنت، قرمز شدن آن پس از روشن کردن فر است. اگر فر را روشن کردید اما المنت حرارتی به رنگ قرمز در نیامد، مشخص می‌شود که المنت خراب است و باید آن را تعویض کرد.

در صورتی که از فر‌های گازی استفاده می‌کنید، اولین قطه‌ای که باید سالم بودن آن را بررسی کنید ترموستات است. زمانی که ترموستات با مشکل روبرو شود، فر اجاق گاز شما گرم نخواهد شد که برای تعویض آن باید از تعمیرکاران گاز کمک گرفت.

02191303337