مرور رده

تعمیر اجاق گاز ال جی

یکی از پرکاربردترین لوازم خانگی که وجود آن به دلیل مرتبط بودن به اصلی ترین نیاز طبیعی ما یعنی خورد و خوراک در هر آشپزخانه‌ای ضروری است، اجاق گاز است.

امروزه اجاق گازها در انواع مدل‌های رومیزی، توکار یا صفحه‌ای و مبله با طرح‌های مختلف توسط شرکت‌های بسیاری با برندهای مختلف به بازار عرضه می‌شوند. یکی از این برندهای نام‌ آشنا که سال‌های زیادی به تولید لوازم خانگی از جمله اجاق گازها پرداخته است ال جی است.
برند ال جی با تولید لوازم خانگی با ویژگی‌هایی خلاقانه و هوشمندانه باعث شده است در میان تولیدکنندگان محصولات مشابه از جایگاه خوبی برخوردار باشد و همچنین کاربرانی که از این محصولات استفاده می‌کنند راحتی کار بیشتری داشته باشند.

با این حال هر چه قدر که کیفیت و دوام یک محصول بالا باشد، بالاخره روزی بر اثر کارکرد زیاد دچار ایراداتی خواهد شد. اجاق گاز نیز از این دسته محصولات است. ما در ادامه مطلب به ایرادات متداول اجاق گاز ال جی و راهکار رفع آن پرداخته‌ایم.

تعمیر اجاق گاز ال جی

مشکلاتی که شما را نیازمند تعمیر اجاق گاز ال جی می کند

روشن نشدن مشعل‌ در اجاق گاز ال جی

از رایج‌ترین مشکلات، روشن نشدن مشعل اجاق گاز است.
در مرحله اول باید از روشن بودن پیلوت اطمینان حاصل کنید. علت دیگری که برای این مشکل وجود دارد بسته بودن سوراخ‌های مشعل یا پیلوت است.

باید سوراخ‌ها را با دقت تمیز کنید یا با تعویض نازل پیلوت این عیب را رفع کنید. وقتی غذا سر می‌رود بهتر است همان لحظه اقدام به تمیز کردن اجاق گاز کنید تا این مشکل به حداقل خود برسد.

تنظیم نبودن میزان گاز در اجاق گاز ال جی

شعله همیشه باید آبی بسوزد و طول آن در حالت معمول باید 20 میلی‌متر باشد. اگر چنین نبود اشکال از تنظیم نبودن میزان گاز ورودی است.

در این حالت با استفاده از یک آچار و چرخش پیچ تنظیم کننده می‌توان جریان گاز ورودی به اجاق گاز را تنظیم کرد. به این صورت که برای افزایش جریان گاز پیچ تنظیم کننده را در جهت عقربه‌های ساعت و برای کاهش جریان گاز پیج را در جهت عکس عقربه‌های ساعت بچرخانید.

دود کردن شعله اجاق گاز ال جی

این مشکل به علت زیاد بودن میزان گاز در مخلوط هوا و گاز است. برای رفع این عیب باید همانطور که توضیح داده شد میزان گاز را کم کنید. اگر با کم کردن گاز این عیب رفع نشد ایراد از نازل است که در صورت نیاز باید تعمیر یا تعویض شود.

ارتفاع بیش از حد شعله

چنین ایرادی نیز به دلیل زیاد بودن مقدار گاز در مخلوط هوا و گاز است که با توجه به آنچه که توضیح داده شد می‌توانید با تنظیم جریان گاز ورودی به اجاق گاز این مشکل را رفع کنید.

تعمیر اجاق گاز ال جی

تعمیرات اجاق گاز ال جی را به ما بسپارید

کمک چی متخصص تعمیر

لرزش داشتن و صدای بیش از حد شعله

بروز این ایراد نیز مربوط به تنظیم نبودن نسبت هوا و گاز در اجاق گاز است. لرزش و صدای شعله به دلیل کم بودن مقدار هوا در مخلوط هوا و گاز است.

با باز کردن صفحه مخلوط کن ورود هوا به مخلوط بیشتر می‌شود و مشکل برطرف خواهد شد. البته دقت کنید که لازم نیست صفحه مخلوط کن کامل باز شود بلکه مقدار کمی باز کردن آن کفایت می‌کند و از بروز مشکلات دیگر جلوگیری خواهد شد.