مرور رده

تعمیر اجاق گاز و فر توکار

تعمیر اجاق گاز

تعمیر اجاق گاز وفر

یکی از ساده ترین وسایلی که تقریبا در همه خانه ها پیدا می شود، اجاق گاز است. اجاق گاز نیز مانند سایر لوازم خانگی توسط شرکت های مختلف با طرح های متنوع تولید می شود و در صورت بروز ایرادی در اجاق گاز و یا فر ایرادی باید برای برطرف کردن آن به تعمیرکار حرفه ای مراجعه کرد شود. توصیه می شود برای تعمیر اجاق گاز و فر توکار، از تعمیرکاران کاربلد و متخصص این کار استفاده کنید زیرا در صورتی که ایمنی در تعمیر اجاق گاز و فر رعایت نشود، یکی از پرخطرترین وسایل آشپزخانه محسوب می شوند. تعمیرکاران تیم کمک چی در تعمیر فر و یا تعمیر اجاق گاز مهارت کافی دارند و می توانید با خیال آسوده تعمیرات اجاق گاز خود را به کمک چی بسپارید. تعمیرکاران کمک چی در اولین فرصت برای تعمیر اجاق گاز در محل با کمترین هزینه، در کنار شما هستند.

روش نگهداری از اجاق گاز و فر برای پیشگیری از تعمیرات

برای نگهداری از اجاق گاز یا فر خود باید چند موضوع ساده را رعایت کنید و در صورت رعایت این موارد، تا سالها نیازی به تعمیر و یا تعویض اجاق گاز خود نخواهید داشت. در اینجا برخی راه کارهای نگهداری از اجاق گاز و فر را که توسط تعمیرکاران کمک چی پیشنهاد شده است، می بینید:
شستن به موقع
در صورتی که قسمت هایی از گاز شما چدنی و قابل شستشوست، حتما برای شستن آن ها اقدام کنید زیرا باعث تجمع چربی ها می شوند.
دستمال نم دار کشیدن
توصیه می‌شود بعد از هربار آشپزی، اجاق گاز را با دستمال نمناک تمیز کنید تا کثیفی زیاد نشود و مجبور به استفاده از پاک‌کننده‌های بسیار قوی نشوید.
جلوگیری از ورود مایعات
تا می توانید از سر رفتن مایعات بر روی اجاق پیشگیری کنید. با گذشت زمان ممکن است ورود مایعات به قسمت زیری شعله باعث زنگ‌زدگی سیم‌ها شود.

تمیز کردن به موقع
تمیز کردن به موقع اجاق گاز و فر یکی از بهترین راه های نگهداری این وسیله پس از سرد شدن است. بهتر است با یک دستمال اجاق گاز و یا فر خود را با دقت تمیز کنید در ضمن از موادی که خاصیت خورندگی دارند، برای تمیز کردن استفاده نکنید.

بستن درب فر
از باز گذاشتن در فر هنگام آشپزی دوری کنید مگر اینکه در دفترچه راهنمای آن توضیحاتی در این مورد نوشته شده باشد.
درست استفاده کردن
بهتر است در هنگام استفاده از دکمه و کلیدهای اجاق گاز و فر، به آرامی برخورد کنید.
وصل کردن به برق
هرگز گاز و فر خود را بطور ناگهانی جابجا نکرده و برق آن را قطع و وصل نکنید.

در صورت بروز مشکلات زیر برای تعمیر اجاق گاز و فر با کمک چی تماس بگیرید:
ممکن است شما بدون لباسشویی و طرفشویی تا روزها بتوانید بدون دغدغه زندگی کنید اما بدون اجاق گاز احتمالا به دردسر خواهید افتاد و خیلی زود به فکر تعمیر اجاق گاز خود خواهید افتاد. فرقی نمی کند که وسیله آشپزی شما یکی اجاق گاز ساده است یا اجاق گازی با سه فر مختلف، یک فر معمولی ست یا یک فر هوشمند توکار، تنها چیزی که شما را آزار خواهد، ایرادی ست که پیدا کرده و رفع آن برای شما الویت دارد. تیم کمک چی توصیه می کند هیچ وقت بدون نظر یک متخصص برای تعمیر این وسیله اقدام نکنید و در صورت بروز ایراداتی مانند زیر تعمیرکاران حرفه ای کمک بخواهید:

کار نکردن صفحه دیجیتال گاز
کار نکردن فندک اجاق گاز یا فر
کار نکردن ترموکوپل
خراب شدن ولوم فر یا ولوم اجاق گاز
روشن نشدن مشعل یا لامپ فر
روشن نشدن شعله ها
شکستگی شیشه و یا شمعک های فر یا اجاق گاز
بد سوختن شعله به همراه بوی بد
پایین یا بالا بودن دمای فر

13

فر و اجاق گاز چه مارکی بخریم؟
قبل از اینکه به این موضوع فکر کنید که کدام مارک اجاق گاز یا فر بهتر است با ویژگی های یک اجاق گاز خوب آشنا شوید. نمی توان گفت که قطعا برای انتخاب یک اجاق گاز خوب باید از یک برند گران قیمت خریداری کرد زیرا در بین همه اجاق گازهای با کیفیت، ویژگی های مشترک وجود دارد که در طول عمر مفید آن بسیار موثر است. توصیه می شود در زمان خرید اجاق گاز علاوه بر توجه به زیبایی اجاق گاز به موارد زیر توجه کنید:

استاندارد بودن اجاق گاز و فر
گارانتی داشتن فر و اجاق گاز
خرید اجاق گاز ترموکوپل دار و فندک دار
فاصله دار بودن شعله های اجاق گاز
مناسب بودن تعداد شعله ها و حجم فر

در صورتی که همه موارد فوق توسط شرکت تولید کننده راعایت شده بود، می توانید با توجه به کیفیت و سابقه هر یک از برندها اقدام کنید . می دانید که مشهورترین تولید کننده های اجاق گاز  عبارتند از آردل، هاردستون، دوو، پادیسان، اسنوا، سینجر، بوش ،ال جی، کنوود، میله، شف، لوفرا، اخوان، آاگ، بلومبرگ، استیل البرز ، نف، تکنو گاز و … اشاره کرد. در اینجا یک مقایسه جزئی از این برندها را می بینید که امکان انتخاب با توجه به کیفیت و هزینه را به خریدارن می دهد:

اجاق گازهای با کیفیت ایرانی: اجاق گاز پادیسان، اجاق گاز اخوان و اجاق گاز ماهان
با کیفیت ترین اجاق گازهای خارجی: اجاق گاز الکترو لوکس، اجاق گاز لوفرا  و اجاق گاز آریستون
اجاق گاز با قیمت و کیفیت بالا: اجاق گاز نف، اجاق گاز بوش و اجاق گاز میله

چرا برای تعمیر اجاق گاز و فر از کمک چی کمک بگیریم؟

کمک چی دارای یکی از مجرب ترین تیم های تعمیراتی ست که در صورت بروز مشکل احتمالی برای رفع مشکل در اولین فرصت در کنار شما خواهد بود. از مهم ترین ویژگی های کمک چی می توان به برآورد هزینه حدودی قبل از انجام تعمیرات اجاق گاز و تعمیرات فرگاز و اخذ هزینه تعمیر اجاق گاز و فرگاز برابر با نرخ تعیین‌شده از سوی نهادهای نظارتی، توسط تعمیرکاران حرفه ای، اشاره کرد. تعمیرکاران کمک چی از قطعات اصلی با ضمانت مدت دار برای تعویض قطعات فرگاز شامل بوبین، ترموکوپل، استارتر و سر شعله ها استفاده می کند. انواع تعمیرات اجاق گاز های توکار، گاز رومیزی، اجاق گاز فر دار و برقی و انواع فر توسط تعمیرکاران کمک چی، در تمام ساعات شبانه روز و با هناهنگی قبلی انجام می شود.
14

برندهای تحت پوشش کمک چی

کنوود
تاکنو
آروما
برتینو
بوش
بیمکث
سینجر
آریستون
هاردستون
مجیک
اسنوا
بکو

02191303337