مرور رده

تعمیر اجاق گاز آلتون

یکی از کاربردی‌ترین وسایل منزل، اجاق گاز است که در برندهای مختلفی وارد بازار می‌شود. هر یک از این برندها، علاوه بر مزایایی که دارند، شامل معایبی هم هستند که به تعمیر این وسیله منجر خواهد شد. اجاق گاز آلتون، یکی از اجاق گازهای محبوب در بازار است که در این بخش، راجع به مشکلات رایج این وسیله خانگی صحبت می‌کنیم و درباره نحوه تعمیر اجاق گاز آلتون اطلاعات خوبی ارائه خواهیم داد.

تعمیر اجاق گاز آلتون

مشکلاتی که شما را نیازمند تعمیر اجاق گاز آلتون می کند

اجاق گاز آلتون چه زمانی به تعمیر نیاز دارد؟

مشکلاتی که در ادامه نام خواهیم برد برای اجاق گاز این برند شایع هستند.

نقص در عمل ترموکوپل

زمانی که در عمل ترموکوپل اجاق گاز آلتون نقصی به وجود می‌آید ممکن است به دلیل جمع شدن دوده در قسمت انتهایی ترموکوپل باشد. پس لازم است سرشعله از دوده‌ها پاک شوند تا مشکل رفع شود.

بروز مشکل در قسمت‌های برقی

برای رفع این مشکل، لازم است اتصالات برقی اجاق گاز بررسی شود. بررسی کردن جریان ورودی، ضعیف نبودن ولتاژ برق و وصل بودن کابل اجاق گاز به پریز، نشان‌دهنده کثیف بودن منفذ نازل داخل کاسه‌ سرشعله خواهد بود. پس بهتر است برای رفع این مشکل، منفذ نازل داخل کاسه سرشلعه از آلودگی پاک شود.

ایجاد اختلال در سیستم جرقه‌زن اجاق گاز

ممکن است گاهی سیستم جرقه‌زن اجاق گاز آلتون دچار مشکل شده باشد و کار خود را به درستی انجام ندهد.

در این هنگام می‌توان به چند روش آن را عیب‌یابی کرد. اول باید از قرار گرفتن صحیح مشعل، شعله پخش‌کن و درپوشی که روی آن قرار می‌گیرد، مطمئن شوید.

حتما گاز را تمیز کنید تا مواد غذایی به آن نچسبیده باشد. در صورتی که اختلال به وجود آمده حل نشد، کافی است برق‌کشی اجاق گاز را بررسی کنید تا اگر اختلالی دارد، توسط شما یا تعمیرکار رفع شود.

سفت شدن شیر اجاق گاز آلتون

تعمیر اجاق گاز آلتون محدود به بخش خاصی نمی‌شود. ممکن است شیر اجاق گاز سفت شده باشد و روشن کردن آن به سختی ممکن باشد.

پس در مرحله اول، مطمئن شوید جسمی خارجی در قسمت‌های مختلف شیر اجاق گاز گیر نکرده باشد. اگر با تمیز کردن ولوم و شیفت شیر اجاق گاز آلتون مشکل حل نشد، تعویض شیر نیاز خواهد شد.

خاموش شدن شعله گاز بعد از رها شدن ولوم

گاهی ممکن است شعله گاز آلتون خود به خود خاموش شود. این ایراد چند دلیل کلی دارد که یکی از آن‌ها، کثیف بودن گاز است. اما اگر گاز را تمیز کردید و مشکل رفع نشد، بهتر است به سراغ عیب‌یابی ترموکوپل و ولوم بروید.

جرقه زدن اجاق گاز بعد از روشن شدن

به وجود آمدن این مشکل، به سبب خرابی ماژول دستگاه، الکترود جرقه یا سیستم جرقه است. پس اگر این قطعات را بررسی کردید و شاهد مشکلی نبودید، به سراغ بررسی سیستم برق‌کشی اجاق گاز بروید.

تعمیر اجاق گاز آلتون

تعمیرات اجاق گاز آلتون را به ما بسپارید

کمک چی متخصص تعمیر

یک‌ سره جرقه زدن سیستم جرقه‌زن

اگر سیستم جرقه‌زن اجاق گاز شما به صورت یک‌سره کار می‌کند، مشکل می‌تواند از دو چیز باشد. یکی این که الکترود جرقه خراب شده باشد و دیگری مربوط به ماژول دستگاه و فندک آن خواهد بود. در صورت نیاز برای رفع این خرابی‌ها باید به سراغ کارشناس ماهر در زمینه تعمیر اجاق گاز آلتون بروید.

02191303337