مرور رده

تعمیر اجاق گاز آی فادر

شرکت آی فادر از جمله تولیدکنندگانی است که اجاق گاز، در قسمت محصولات پرطرفدار آن قرار دارد. وقتی اجاق‌ گاز شما به درستی کار نمی‌کند، ممکن است وسوسه شوید که تلفن را بردارید و برای تعمیرات با پشتیبانی شرکت تماس بگیرید.
شاید بهتر باشد قبل از تماس با پشتیبانی و درخواست خدمات تعمیر، اجاق گازتان را بررسی کنید تا مطمئن شوید که واقعا به تعمیر نیاز دارد. برای کمک به شما می‌خواهیم نکاتی را بیان کنیم، تا از خرابی اجاق گاز آی فادر خود مطمئن شوید

تعمیر اجاق گاز آی فادر

مشکلاتی که شما را نیازمند تعمیر اجاق گاز آی فادر می کند

در این قسمت، می‌خواهیم بعضی از رایج ترین علائم که نشان می‌دهند اجاق گاز آی فادر نیاز به تعمیر دارد را بررسی کنیم.

وجود زنگ زدگی

اگر اتفاقی متوجه شدید که لکه زنگ زدگی روی مشعل شما هر روز بزرگ‌تر می‌شود، ممکن است زمان تعمیر آن باشد. زنگ زدگی اجاق گاز برای سلامتی شما خطرناک است و باعث رشد باکتری عامل کزاز می‌شود و باید در اولین فرصت برای رفع آن اقدام کنید.

مشعل‌ها روشن نمی‌شوند

روشن نشدن مشعل نشان می‌دهد که اجاق گاز در داخل نیاز به تعمیر دارد. در حالی که از طرف دیگر در اجاق گاز برقی ممکن است عنصر گرمایش داخلی مشکل داشته باشد.

استشمام بوی گاز

اگر به‌طور مداوم هنگام آشپزی بوی گاز را در محدوده اجاق گاز حس می‌کنید، این طبیعی نیست. در چنین حالتی پنجره‌ها را باز کنید و تا زمان تعمیر اجاق گا، از استفاده آن بپرهیزید.

مشاهده و استشمام دود

دود هرگز نشانه خوبی نیست و بسیار خطرناک است. اگر هر زمان که مشغول آشپزی هستید از اجاق گاز شما دود خارج می‌شود، نشانه نیاز به تعمیر سریع آن است.

گرم نشدن فر

اگر هنگام آشپزی با فر غذای شما خوب پخته نمی‌شود، بدون شک دستگاه اشتعال داخلی فر دچار مشکل شده است .به وسیله‌ چراغ قوه می‌توانید نگاه کوچکی به آن بیندازید و اگر محفوظ است و دید کافی به آن ندارید، باید با تعمیرکار تماس بگیرید.

مشعل گاز روشن نمی شود

اجاق گاز یک چراغ داخلی برای شعله ور شدن دارد. اگر هیچ یک از مشعل ها روشن نشوند، ممکن است مشکل از سیستم برق باشد.

روشن نشدن چراغ اجاق گاز

اگر چراغ روشن نمی‌شود، باید لامپ را تعویض کنید. درب آن معمولا کنار اجاق است. قبل از تعویض چراغ داخلی اجاق گاز را حتما از برق جدا کنید.

تعمیر اجاق گاز آی فادر

تعمیرات اجاق گاز آی فادر را به ما بسپارید

کمک چی متخصص تعمیر

راهکار‌های ساده برای رفع خرابی اجاق گاز آی فادر

اگر مشعل‌ها روشن نمی‌شوند، شاید لازم باشد سوراخ‌های مشعل را کمی جا‌به‌جا کنید، زیرا ممکن است با چربی و مواد آشپزی مسدود شده باشند.
قبل از لمس اجاق گاز مطمئن شوید که میله‌های شعله پخش کن حتما خنک شده است. به محض خنک شدن مشعل‌ها و سطح آن، مواد ریخته و مواد غذایی را تمیز کنید.
همچنین می‌توانید برای تمیز کردن و چربی زدایی مشعل‌های اجاق گاز از سرکه استفاده کنید.
در پایان برای جلوگیری از آسیب رساندن به مشعل‌ها و عناصر گرمایشی از قابلمه‌هایی با اندازه مناسب برای مشعل استفاده کنید و از آشپزی با ظروف پخت و پز بزرگ یا سنگین بپرهیزید

02191303337