مرور رده

تعمیر اجاق گاز اسنوا

یکی از پراستفاده‌ترین لوازم خانگی در منزل، اجاق گاز است که متناسب با میزان مصرف، درصد خرابی آن بیشتر است و دفعات بیشتری نیاز به تعمیر خواهد داشت.

اجاق گاز اسنوا یکی از بهترین اجاق گازهای برند ایرانی است که استانداردهای جهانی در خطوط تولید آن رعایت شده است.

این اجاق گاز به خاطر کیفیت خوبی که دارد، در زمره پرطرفدار‌ترین اجاق گازهای ایرانی با قیمت متوسط قرار گرفته است و نسبت به دیگر مدل‌های ایرانی، از خرابی کمتری برخوردار خواهد بود.

در این بخش قرار است مشکلات اجاق گاز اسنوا را عیب‌یابی کنیم و درباره روش‌های عیب‌یابی در منزل اطلاعات خوبی ارائه دهیم.

تعمیر اجاق گاز اسنوا

مشکلاتی که شما را نیازمند تعمیر اجاق گاز اسنوا می کند

عیب‌یابی بالا بودن میزان حرارت شعله گاز

حرارت شعله‌های گاز یک استاندارد مشخصی دارد و زمانی که اجاق گاز در سلامت کامل باشد، حرارت شعله‌ها از این میزان فراتر نمی‌رود. اما گاهی امکان دارد میزان حرارت شعله گاز افزایش پیدا کند که برای رفع این مشکل، کارهای زیر توصیه می‌شود.

بررسی ترموستات

ترموستات وظیفه استاندارد نگه داشتن حرارت شعله گاز را بر عهده دارد. پس اگر با این مشکل مواجه شدید، ترموستات را بررسی کنید که در بیشتر اوقات با شکستگی این قطعه مواجه خواهید شد. بنابراین بهتر است برای تعویض ترموستات اقدام کنید.

بررسی نازل

نازل در اجاق گاز وظیفه دارد تا میزان مشخصی از هوا و گاز را برای سوختن به مشعل منتقل کند. در صورتی سوراخ‌های نازل گشاد شده باشد و میزان بیشتری هوا و گاز وارد مشعل شود، شعله‌ها از حرارت بیشتری برخوردار خواهند شد که برای رفع این مشکل، تعویض نازل را پیشنهاد می‌کنیم.

عیب‌یابی صدای ناهنجار اجاق گاز اسنوا

گاهی ممکن است با روشن کردن شعله گاز، متوجه صداهای ناهنجاری شوید که شما را نگران کند. دو چیز ممکن است در این اتفاق نقش داشته باشد که در زیر به آن‌ها اشاره کرده‌ایم.

زیاد شدن هوارسانی

شعله گاز برای روشن شدن، نیاز دارد تا گاز را با هوا ترکیب کند. زمانی که میزان هوارسانی افزایش پیدا کند، شعله در هنگام سوختن از خود صداهای ناهنجاری بروز خواهد داد. یکسان نبودن شعله‌های گاز و زرد بودن رنگ آن‌ها، از علائم زیاد شدن هوارسانی است.

کاهش میزان هوارسانی

جالب است بدانید که کاهش میزان هوارسانی به شعله گاز و همچنین افزایش آن، هر دو یک مشکل را برای اجاق گاز اسنوا به وجود خواهد آورد.

برای عیب‌یابی این مشکل، بهتر است قطعه شاتر را بررسی کنید. چون این قطعه وظیفه هوارسانی به شعله گاز را بر عهده دارد و در صورتی که خراب شود، مشکلاتی از این قبیل به همراه خواهد داشت.

تعمیر اجاق گاز اسنوا

تعمیرات اجاق گاز اسنوا را به ما بسپارید

کمک چی متخصص تعمیر

رفع عیب روشن نشدن فر در اجاق گاز اسنوا

یکی دیگر از مشکلات رایجی که الزام به تعمیر اجاق گاز اسنوا را سبب می‌شود، روشن شدن شعله اما روشن نماندن آن است.

در این بین تنها روش عیب‌یابی، بررسی کردن قطعه‌ای به نام ترموکوپل است. زمانی که ترموکوپل خراب شود، تعمیر آن امکان‌پذیر نخواهد بود. بلکه باید کاملا تعویض شود و ترموکوپل نو جای آن قرار بگیرد تا شعله گاز ناپایدار نشود و مشکل روشن نماندن آن به صورت تمام و کمال رفع شود. به عبارت ساده‌تر، تعمیر اجاق گاز اسنوا به صورت اساسی و از پایه انجام شود.

02191303337