مرور رده

تعمیر اجاق گاز اسمگ

از ستون‌های اصلی هر آشپزخانه‌ای که وجود آن آشپزخانه بودن آن مکان را نشان می‌دهد اجاق گاز است. امروزه اجاق گاز در هر خانه‌ای دیده می‌شود و بدون آن کار طبخ بسیار سخت خواهد شد.

بنابراین اگر روزی اجاق گاز دچار ایراد شود و نتواند مثل قبل کار کند مشکلاتی را برای ما به وجود خواهد آورد پس بهتر است در صورتی که اجاق گاز اسمگ شما دچار ایراد شده است هرچه سریع‌تر اقدام به رفع عیوب آن کنید.

اسمگ یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های ایتالیایی تولید لوازم خانگی است که تقریبا صادرات به تمام نقاط از جمله ایران را انجام می‌دهد. این شرکت با تولید لوازم بادوام و با کیفیت بالا به جایگاه خوبی از لحاظ رضایت کاربران رسیده است.

اگر نیاز به تعمیر اجاق گاز اسمگ دارید در ادامه مطلب برای آموزش عیب‌یابی رایج‌ترین مشکلات و رفع عیب این اجاق گاز همراه باشید.

تعمیر اجاق گاز اسمگ

مشکلاتی که شما را نیازمند تعمیر اجاق گاز اسمگ می کند

رفع عیب روشن نشدن شعله‌

این مشکل یکی از متداول‌ترین مشکلاتی است که ممکن است برای یک اجاق گاز ایجاد شود. بروز این ایراد ممکن است در اثر کثیف بودن مشعل اجاق گاز و بسته بودن سوراخ‌های سرشعله اتفاق افتاده باشد. این مشکل به دلیل سر رفتن غذا پیش می‌آید. بهتر است در دفعات بعدی استفاده از اجاق گاز از سر رفتن مواد غذایی جلوگیری کنید.

همچنین قرار گرفتن سرشعله در جای نامناسب و متناسب نبودن آن با جای خود نیز باعث می‌شود امکان روشن شدن شعله وجود نداشته باشد. باید آن را در جای خود قرار دهید.

قرار گرفتن نادرست الکترودهای جرقه‌زن در جای خود نیز باعث وجود آمدن این مشکل می‌شود كه با درست قرار دادن آن‌ها می‌توانید این مشكل را حل كنید.

رفع عیب زردرنگ سوختن شعله در اجاق گاز اسمگ

این عیب یكی از عیوب خطرناكی است كه باید هرچه سریع‌تر رفع شود. كم بودن میزان هوا در مخلوط گاز و هوا باعث می‌شود رنگ شعله از آبی به رنگ زرد تبدیل شود و ناقص بسوزد.

كمی باز كردن صفحه مخلوط كن در اجاق گازهای قدیمی باعث برطرف شدن این مشكل می‌شود. در اجاق گازهای جدید برای برطرف كردن این مشكل باید فاصله نازل تا رابط را تنظیم كنید.

رفع عیب دودی شدن شعله

عكس اتفاقی كه در صورت زرد سوختن شعله افتاده است اینجا اتفاق می‌افتد. یعنی زیاد بودن میزان گاز نسبت به هوا در مخلوط گاز و هوا باعث دودی شدن شعله می‌شود. كم كردن جریان گاز به رفع این عیب كمك می‌كند. برای كم كردن جریان گاز باید با استفاده از آچار، پیچ تنظیم‌کننده را در خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید.

در مواردی نیز زیاد شدن جریان گاز به دلیل گشاد شدن سر نازل است که در این صورت با تعویض نازل مشکل رفع خواهد شد.

تعمیر اجاق گاز اسمگ

تعمیرات اجاق گاز اسمگ را به ما بسپارید

کمک چی متخصص تعمیر

رفع عیب روشن نشدن فر در اجاق گاز اسمگ

روشن نشدن فر می‌تواند به دلایل بسیاری باشد. یکی از این دلایل بسته بودن محفظه‌های پیلوت است. برای باز کردن محفظه باید آن را به طور دقیق تمیز کنید. اگر با تمیز کردن پیلوت مشکل رفع نشد باید پیلوت تعویض شود.
خاموش بودن پیلوت نیز از دلایل دیگر روشن نشدن فر است. باید از جریان داشتن گاز در پیلوت اطمینان حاصل کنید.

02191303337